Turistika a sport

Bohatá historie. Unikátní historické památky.
Překrásná příroda.

 • Cheb
 • Waldsassen
 • Zámek Kynžvart - památka UNESCO
 • Přírodní rezervace SOOS
 • Komorní hůrka
 • Hrad Loket
 • Klášter Teplá
 • Hrad Seeberg

Cheb

chebJedno z nejstarších, nejvýznamnějších a stavebně nejcennějších měst v Čechách. K jeho předním památkám patří románský hrad s Černou věží a hradní kaplí, starobylé náměstí s převážně gotickou zástavbou a unikátním Špalíčkem a románsko-gotický kostel sv. Mikuláše.

Waldsassen

waldsasenHistorické centrum a perla území zvaného Stiftland, nedaleko česko-bavorských hranic. Historie města je spojena s historií Cisterciáského kláštera, založeného v roce 1133. Rozsáhlá knihovna s bohatou uměleckou výzdobou a barokní bazilika, jeden z nejkrásnějších chrámů Bavorska.

Zámek Kynžvart - památka UNESCO

kynzvartZaložen v 16. století, původně renesanční a později barokní zámek, v 1.polovině 19. století přestavěn ve stylu vídeňského klasicismu pro rakouského státního kancléře Metternicha. Historické interiéry, umělecké sbírky, kabinet kuriosit, krásný zámecký park.

Přírodní rezervace SOOS

soosOd roku 1964. Rašeliniště s přírodními bahenními sopkami, minerálními prameny a zajímavou flórou. Okružní naučná stezka s deseti informačními panely.

Komorní hůrka

hurkaNenápadný, částečně zalesněný kopeček v nadmořské výšce 503 m, vzdálený od centra Františkových Lázní pouhé 2 km. Jedna z nejmladších sopek ve střední Evropě, kterou vědci nepřetržitě zkoumali již více než 200 let, mezi jinými i J.W.Goethe.

Hrad Loket

loketV malebném lesnatém údolí řeky Ohře na skalním masivu je ukryto hradní město Loket, kde často pobýval i Karel IV. Dnes patří hrad mezi nejzachovalejší gotické památky v Čechách. Stálá výstava starého porcelánu.

Klášter Teplá

teplaKlášter premonstrátů z roku 1193 na břehu řeky Teplé mezi Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary. Architektonickým skvostem je románsko-gotický kostel Zvěstování P.Marie a největší klášterní knihovna v Čechách.

Hrad Seeberg

seebergK nejzajímavějším turistickým cílům v nejbližším okolí Františkových Lázní patří jeden z nejstarších hradů v Čechách, hrad Seeberg. Tento strážní hrad byl založen koncem 12. století a sloužil k ochraně českých zájmů v chebské pohraniční oblasti. Po dlouholeté devastaci byl opraven a dnes se v hradních prostorách nachází expozice dějin nábytku a interiéru z 19. století a výstava porcelánu.

Pro všechny, kdo chtějí žít aktivně

 • Cyklistické vyjížďky za zajímavostmi Chebska
 • Turistické vycházky do okolí
 • Nordic Walking
 • Kurzy jógy
 • Aquafórum - svět vody a relaxace

Cyklistické vyjížďky za zajímavostmi Chebska

Na kolech, zapůjčených v našem domě, můžete poznávat historické a přírodní zajímavosti oblasti Chebska. Čekají na Vás hrady a zámky, přírodní pamětihodnosti i zajímavá krajina.

Turistické vycházky do okolí

V okolí Františkových Lázní je mnoho turistických atrakcí - vyhaslá sopka Komorní hůrka, kterou zkoumal J. W. Goethe, hrad a historické jádro města Cheb, přírodní rezervace Soos s bahenními mofetami a řada dalších bližších i vzdálenějších míst.

Nordic Walking Akademie

Úvodní seznámení s technikou nordic walking výlety do blízkého okolí. Nabídka tras:

Trasa A: Monti, pramen Natálie, vyhlídka Salingburg, Aquaforum, Monti
Trasa B: Monti, rybník Amerika, koupaliště Jadran, fotbalový stadion, Monti
Trasa C: Monti, hrad Seeberg a zpět

Aquafórum - svět vody a relaxace

Návštěva Aquafóra, světa vody a relaxace. Hosty očekává nabídka bazénů s vodními atrakcemi, whirpool, plavecký bazén i možnosti relaxace.

Mimo jiné ...

Ve Františkových Lázních je příležitost zahrát si minigolf, navštívit tenisový areál i fotbalové zápasy místního klubu.

V blízkosti jsou možnosti sportovního rybaření, jízdy na koni i provozování adrenalinových sportů.

 

MONTI SPA HOTEL

Kollárova 170/4
351 01 Františkovy Lázně

Czech Republic
tel.: 00420 354 205 500 - Recepce
00420 354 205 551 - Ubytovací kancelář
00420 354 205 552 - Fax
e-mail: monti@monti-spa.cz

medispa_tuvlogo_tuv

asociace

svaz

 
Get Adobe Flash player No Flash