Wellness centrum

bazenToužíte po klidu, odpočinku a relaxaci?

Wellness-Centrum MONTI nabízí svým lázeňským a hotelovým hostům i všem ostatním klientům vzácný zážitek zklidnění mysli i těla.

Příjemně strávený čas, dokonalé uvolnění, odpočinek, obnovení energie, psychickou a fyzickou harmonii.

„Wellness přináší úlevu a životní elán. Wellness je životní styl.”

Klasické masáže

Klasické masáže patří z historického hlediska mezi tradiční prostředky přirozeného působení na organismus a lidské zdraví. Má vliv na cirkulaci krve a lymfy, na látkovou výměnu i na funkci orgánů. Příznivě ovlivňuje svalový tonus a navozuje svalovou relaxaci, působí protibolestivě a zlepšuje funkci nervosvalového aparátu.

Aromamasáž

Je to vlastně klasická masáž s použitím aromaterapeutických olejů, které mají relaxační, stimulační a harmonizační účinky. Použití aromaterapeutických olejů při masáži přináší relaxaci, zvyšuje energii, zmírňujě vlivy stresu a napomáháí nalézt ztracenou duševní, fyzickou i intelektuální rovnováhu.

Masáž horkými kameny

Masáž horkými kameny vychází ze znalostí starých mnoho tisíc let. Použitím kombinace masážních technik a horkých kamenů nahřátých ve vodní lázni na 38 – 40° C, dochází k hluboké relaxaci, což činí z tohoto druhu masáže opravdový zážitek. Tlak horkých kamenů při masáži umožňuje teplu proniknout hlouběji do svalů či kloubů. Pozitivně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda i celou páteř, má dobré výsledky při léčbě revmatismu, křečí, stresu, nespavosti, bolestí hlavy, apod.

Sauna

Pobyt v horkém extrémně suchém vzduchu při teplotě 60 – 90 C i více umožňuje odpařování potu, dochází k účinnému prohřívání organismu. Suché horko a vzestup tělesné teploty uvolňuje uvnitř organismu obranné látky, zrychluje metabolismus, vyplavují se toxické látky a zadržená voda. Pravidelné saunování je vhodné pro prevenci a otužování, zlepšuje potíže dýchacích cest, lehké revmatické choroby a kloubní nemoci, chronické exzémy a jiné kožní problémy.

Infrasauna

Při saunování v infrasauně, dochází k aktivnímu prohřívání organismu pomocí infračerveného záření. Příznivě ovlivňuje dýchací cesty, zlepšení krevního oběhu, uvolňuje svalového napětí, často se používá jako předehřívací procedura před masáží.

Parní kabina

Parní lázeň je především tělesná a duševní očista, příjemná relaxační a uvolňující procedura. Blahodárně však působí i při léčbě astmatu, zánětu průdušek, revmatických a kloubových onemocnění a příznivě působí na pokožku.

V parní lázni, na rozdíl od sauny, vládne tropické klima (40-50° C)a 90 procentní vzdušná vlhkost. Při použití soli nebo vonných silic léčivých bylin se v parní lázni uvolňuje svalové i nervové napětí, léčí se rýma, záněty průdušek a nosních dutin. Pobyt ve vonné parní lázni sjednocuje tělo a mysl a zlepšuje náladu.

Solárium

Několik minut v soláriu zajistí krásně opálenou pokožku, ale mírní i lehčí formy kožních nemocí, jako je lupénka nebo akné. Příznivě působí na duši, pomáhá odstraňovat jarní únavu i chmurné zimní nálady, dodává energii, podporuje zdraví.

Relaxační místnost

Relaxace je odpočinek. A odpočinek po nebo během využívání nabídky wellness-centra je vždy příjemný. V relaxační místnosti je možné podlehnout i léčivým účinkům muzikoterapie. Hudba příznivě ovlivňuje psychický i fyzický stav člověka, obnovuje v těle vnitřní harmonii, doplňuje životní energii a uklidňuje mysl.

Bazén

Plavání v hotelovém bazénu o rozměrech 15 x 7,5 m je umožněno všem hotelovým hostům a návštěvníkům wellness centra. Široká nabídka lázeňských procedur nabízí i možnost účastnit se skupinové aquaterapie, léčebného cvičení v bazénu s využitím nadlehčení vodou pod vedením školeného fyzioterapeuta.

 

Kam dál v nabídce wellness?

MONTI SPA HOTEL

Kollárova 170/4
351 01 Františkovy Lázně

Czech Republic
tel.: 00420 354 205 500 - Recepce
00420 354 205 551 - Ubytovací kancelář
00420 354 205 552 - Fax
e-mail: monti@monti-spa.cz

medispa_tuvlogo_tuv

asociace

svaz

 
Get Adobe Flash player No Flash